۰

برخی از مردم فکر می کنند که لوفای طبیعی از مرجان و اسفنج دریایی درست می شود…

در این وبلاگ می خواهیم در مورد این که لوفا ها از کجا آمده اند و چه کاربردی دارند با شما صحبت کنیم.

لوفاها از کجا می آیند؟

گیاه لوفا متعلق به مناطق گرم و مرطوب آمریکای جنوبی و دارای نوعی اسفنج طبیعی است. لوفا یک تاک با رشد قوی از خانواده خیار است که سرشار از الیاف بادوام و در عین حال نرم و انعطاف پذیر است. داخل میوه لوفا زمانی که برسد، شبکه ای از الیاف ایجاد می کند که برای تمیز کردن ظروف و لایه برداری پوست مناسب است.

مزایای جالب استفاده از لوفا طبیعی:

۱. لایه بردار عالی

سطح زبر لوفا طبیعی به عنوان یک لایه بردار عمل می کند. هنگامی که آن را به آرامی روی پوست خود می‌ کشید باعث می‌شود سلول‌های مرده پوست از بین بروند. در نتیجه پوست شما شفاف، شاداب و سالم به نظر می رسد.

برای خرید لیف کمری لوفا به این لینک مراجعه کنید.

۲. پاک کننده سطوح

به غیر از حمام کردن، شما می توانید از لوفا برای نظافت منزل نیز استفاده کنید به عنوان مثال برای شستشوی دوش، میز، سینک و سایر سطوح… لوفا به دو دلیل یک اسکرابر ایده آل است. اولاً بافت اسفنجی آن جاذب است و به راحتی مایعات را به خود جذب می کند. و دلیل دیگر این که سطح ناهموارش باعث می شود لکه هایی که به سختی پاک می شوند را کاملا پاک کند.

۳. اسکاچ بدون پلاستیک

استفاده از اسکاچ لوفا یک راه ساده است که استفاده از پلاستیک را دربرنامه روزانه شما به حداقل می رساند. همچنین به کاهش تعداد میکروپلاستیک هایی که هنگام شستن ظرف ها در سینک رها می شوند کمک می کند.

۴. اسکرابر عالی برای سبزیجات

لوفا می تواند خاک و گل و لای سبزیجات را بدون آسیب رساندن به آنها  تمیز می کنند. فقط باید لوفا را در آب خیس کنید، صبر کنید تا پف کند و نرم شود و بعد محصول خود را بشویید.

سایر مزایای استفاده از محصولات لوفا:

محصولات لوفا ۱۰۰% زیست تخریب پذیر هستند

پس از چند ماه استفاده می توانید به عنوان مواد اولیه کمپوست از آن ها استفاده کنید

گیاه لوفا هنگام رشد CO2 را جذب می کند.

بهترین راه برای تمیز کردن لوفا چیست؟

پس از استفاده از لوفا برای جلوگیری از رشد باکتری به طور کامل با آب گرم و صابون بشویید سپس آن را فشار دهید تا آب اضافی و باقی مانده صابون از بین برود و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

حالا که می دانید لوفا یک گیاه است و نه یک موجود دریایی، وقت آن است که این موضوع را به دیگران اطلاع دهید که چگونه یک راه آسان، استفاده از لوفا، باعث کاهش آلودگی پلاستیکی در خانه و آبراه ها می شود. استفاده از لوفا نه تنها برای پوست شما عالی است، بلکه به عنوان یک پد شستشوی عالی و اسکرابر سطح خانگی عمل می کند.

برای خرید و دیدن انواع لوفا ها در اسپه بازار به این لینک مراجعه کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X