۰
کاپ قاعدگی

اکثر خانم ها خون دوران قاعدگی خود را با روش های مرسوم در جامعه مدیریت میکنند: نوار های بهداشتی و تامپون. بعضی یکی از این دو گزینه را انتخاب کردند، بعضی هم با توجه به میزان خونریزی و یا درجه فعالیت روزانه از هر دو استفاده میکنند.

هر فرد به طور متوسط در طول زندگی خود حدود یازده هزار پد و یا تامپون دور میریزد. محصول یک بار مصرفی که حداقل ۵۰۰ سال برای تجزیه آن لازم است. فقط کافیست این عدد را در تعداد خانم های روی زمین ضرب کنیم تا به عمق فاجعه پی ببریم.

هرچند که غیرقابل تجزیه بودن این محصول از دلایل اصلی آلودگی های گسترده در محیط زیست است، ولی عمر مفید هر محصول مهم ترین خصوصیتی است که در زمان انتخاب آن باید درنظر داشته باشیم. استخراج و تولید مواد اولیه که شامل کشت پنبه (از پرعطش ترین محصولات در جهان) و لایه پلاستیکی آن است هزینه هنگفتی است که در ازای استفاده چند ساعته از این محصول پرداخته میشود. به علاوه اکثر این پد ها شامل مواد سمی مانند پلی اتیلن، دی اوکسین و کلر هستند که جدا از آلودگی های محیط زیستی، بهتر است در تماس با عضو تناسلی قرار نگیرند.

اما در سال های اخیر شرکت های مختلف به دنبال اختراع راه های مدرن تر، کاربردی تر، بی خطر تر و دوستدار محیط زیست هستند. در حال حاظر جایگزین های متعددی برای کالاهای رایج تعریف شده است که شامل پد های چند بار مصرف، شرت قاعدگی، اپلیکاتور تامپون و کاپ قاعدگی است.

کاپ قاعدگی: کاپ قاعدگی یک فنجان کوچک سیلیکونی انعطاف پذیر است که درون واژن قرار میگیرد و خون را در خود جمع میکند؛ فرد هر ۸ ساعت کاپ را خالی کرده و دوباره در سر جای خود قرار می دهد.
این کاپ ها دارای سایز و اشکال متفاوت هستند و بر اساس آناتومی و نیاز فرد انتخاب میشوند. عمر این محصول حدود ده سال است و میتواند کاهش چشمگیری در تولید زباله و هزینه ها ایجاد کند.

پد چند بار مصرف: استفاده از این محصول بر خلاف تصور عموم مردم اصلا سخت نیست و گزینه ی بسیار مناسبی برای افرادی است که نمیتوانند و یا نمیخواهند از کاپ قاعدگی استفاده کنند. این پد ها از پارچه ی پنبه ای دوخته شده اند و در سایز ها و طرح های بسیار متنوعی در بازار عرضه میشوند. عمر مفید این پد ها حدود سه سال است و در صورت رعایت نکات بهداشتی میتوان آنها را به عنوان یکی از بی خطر ترین راه های مدیریت خونریزی نام برد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X