۰

حتما با پد های مرطوب پاک کننده ی آرایش مواجه شدید. استفاده از این پد ها روز به روز در حال افزایش است چرا که به راحتی بسته بندی را پاره میکنیم، پد را باز میکنیم و در حین لذت بردن از بوی خوش آن، آرایش خود را پاک میکنیم؛ و بعد به راحت ترین شکل ممکن آن را به همراه بسته بندی خود درون سطل زباله می اندازیم. اما آیا میدانستید که این پدها از جنس پلاستیک غیر قابل بازیافت هستند و تا مدت ها در جایی در طبیعت باقی می مانند؟ حتی بسته بندی آن ها نیز از جنس متالایز است که همچنان بازیافت آن در ایران صورت نمیگیرد.

فقط کافیست تصور کنید که سالانه چه حجمی از این زباله ها در طبیعت دفع میشوند!

این پد ها نه تنها باعث تولید زباله ی بسیاری می شوند، بلکه باعث تحریک پوست در دراز مدت نیز خواهند شد. حفظ بوی مطبوع و رطوبت این پد ها بدون تکثیر باکتری در طولانی مدت، به واسطه ی مواد شیمیایی و نگهدارنده ای است که در تولید آنها استفاده می شود. بنابراین باید سعی کرد که در حد امکان از مصرف این محصولات خودداری کرد.

و اما پنبه در چه حد می تواند جایگزین این پد ها شود؟

کشت پنبه جزو پر آب ترین کشت های جهان است. همچنین آفت کش های استفاده شده برای تولید آن، از سمی ترین و ماندگار ترین سم ها هستند. بنابراین به نظر شما آیا استفاده از چنین محصولی فقط برای یک بار استفاده منطقی است؟ قطعا خیر.

بهترین گزینه برای پاک کردن آرایش استفاده از پد های پاک کننده ی آرایش قابل شستشو است. شما میتوانید این پد ها را پس از استفاده با آب و صابون بشویید و یا حتی در کیسه ی پارچه ای کوچکی قرار دهید و درون ماشین لباسشویی بیندازید.

این محصول برای مدتی طولانی قابل استفاده است و در مصرف منابع بسیاری صرفه جویی میکند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X