ساخت ایران


اسپه تلاش کرده است تا با استفاده حداکثری از کالاهای ایرانی، حمایت خود از تولید کنندگان داخل کشور را به نمایش بگذارد. بیشتر کالا های موجود در این وبسایت با ظرافت و دقت ایرانی طراحی و تولید شده اند. هدف ما این است که به زودی تمام کالا های این سایت را به عبارت “ساخت ایران” تزیین کنیم.

 

 

درجه کیفی: خوب

درجه کیفی عالی، خوب و متوسط


کالاها در وبسایت اسپه بازار، از نظر کیفی دسته بندی می شوند. ما سعی کردیم تا با شفاف سازی در زمینه کیفیت کالاها به مخاطبین گرامی فروشگاه در انتخاب کالاهای مورد نیاز خود کمک کنیم. این دسته بندی باعث می شود تا افراد با دید بازتری به خرید خود بپردازند و کالاهای مرجوعی به حداقل برسند.

 

 

بازیافت پذیر


تمام کالای ارائه شده و یا قسمت عمده آن قابل بازیافت می باشد.

 

 

بازیافت شده


این نماد به این معناست که یک یا چند مورد از مواد اولیه محصول از بازیافت ماده دیگری تشکیل شده است.

 

 

بازیابی/تعمیر شده


برخی از کالاهای غیر قابل بازیافت بعد از اتمام زمان مفید استفاده آنها تبدیل به زباله می شوند. در صورتی که با تعمیر و یا تغییر کاربری آن میتوان همچنان آن را در چرخه مصرف نگاه داشت. بنابراین بازیابی این محصولات کمک زیادی به محیط زیست و حفظ سرمایه کشور خواهد کرد.

 

 

بازیافت پذیر ابدی


بسیاری از کالاهای موجود در فروشگاه اسپه تا ابد قابل بازیافت و در نتیجه بسیار ارزشمند هستند. این علامت مفهوم کالای بازیافت پذیر ابدی را میرساند.

 

 

تجزیه پذیر


کالای تجزیه پذیر برای طبیعت بی خطر است، چرا که پس از مصرف یا از خود چیزی به یادگار باقی نخواهند گذاشت یا اگر پسماندی باقی بماند، حتما قابل تجزیه و برگشت به طبیعت است. شما می توانید با خرد کردن این کالا و اضافه کردن آن به سطل کمپوست خود از آن به عنوان ماده قهوه ای و یا خشک استفاده کنید.

 

 

ارگانیک


به کالایی که از مواد اولیه صد درصد طبیعی و فراوری نشده تولید شده باشد، ارگانیک میگوییم. این کالاها به دلیل بکارت و خلوصی که دارند، بسیار پرطرفدار هستند.

 

 

وگان


این نماد مخصوص مخاطبان وگان اسپه طراحی شده است و به این معناست که در تولید این محصول از هیچ گونه فراورده حیوانی(مانند موم زنبور، پشم، چرم و…) استفاده نشده و از منابع گیاهی تشکیل شده است. توجه داشته باشید که در صورت معدنی و شیمیایی بودن همه مواد اولیه محصول، از این نماد استفاده نمی شود.

 

 

کم زباله


هر کالایی بعد از مصرف میتواند زباله تولید کرده یا حتی خود به زباله تبدیل شود. اسپه تلاش کرده است تا تمامی کالاهای موجود در این سایت طبیعت دوست بوده و از تولید زباله جلوگیری کنند. اما در مواردی ممکن است کالای ارائه شده قابل بازیافت و یا کمپوست پذیر نباشد اما وجود آن به تغییر سبک زندگی ما کمک کند و از تولید زباله بیشتر جلوگیری شود.

 

 

بی زباله


محصول زیر شاخه این نماد کاملا طبیعت دوست است و تمامی خصوصیات زیر را داراست:

یکبار مصرف نیست.

صد درصد قابل بازیافت و یا تجزیه پذیر است.

در نهایت هیچ عضوی از آن تبدیل به زباله نخواهد شد. (حتی عضوی به کوچکی یک مارک)

 

 

پیشنهاد اسپه


برخی از کالاهای موجود در فروشگاه مورد تائید مستقیم مجموعه اسپه می باشند. این کالاها از کیفیت بسیارخوب و درجه طبیعت دوستی بسیار بالا برخوردارند.

 

 

کالای متفاوت


همیشه در صنعت شاهد این هستیم که بسیاری از کالاهای تولید شده به دلیل حتی ساده ترین نقص دورریخته شده و از بین میروند. ازآنجایی که اسپه مخالف شدید تولید زباله است به نجات طبیعت آمده و تمام این کالاها را با نام کالای متفاوت و با قیمتی پایینتر در فروشگاه اسپه برای فروش به نمایش می گذارد.